Музей Свято-Георгіївської церкви та історії села Кунин
У 2015 році Громадою села Кунин було вирішено створити Музей історії і з цією метою було використано церковний будинок Свято-Георгіївської церкви УПЦ КП. Після його реконструкції та завдяки перемозі бібліотекаря Світлани Більчук у конкурсі міні-грантів бібліотечних ініціатив від Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації було придбано виставкові вітрини.
Архів Свято-Георгіївської церкви (з ІІ половини ХІХ ст. - до середини ХХ ст.), який зберігався у Мирослава Блащука, став основою музею. Чимало експонатів для експозиції надали прихожани церков, педагогічний колектив Кунинської школи, ЗДО "Волошка" та жителі Кунина. Цінні експонати передав Микола Надаховський. З'явилось багато древніх артефактів, які б могли бути втрачені, якби ентузіасти не взялися б за їх упорядковування.
Уроженка села Кунин, фахівець у галузі шевченкознавства Національного музею Тараса Шевченка, Марія Корнійчук допомогла упорядкувати експозицію, яка почала існувати в 2015 році.
В музеї можна побачити вцілілі стародруки з 1681 року - богослужбові книги та документи.
Експозицію наповнюють фотографії відомих людей, не лише в Україні, а й у світі, які свого часу мешкали або якимось чином пов'язані з Кунином.
Це, зокрема, батько Бориса Тена Василь Хомичевський, який був священиком місцевої Свято-Георгіївської церкви. Його син Борис Тен (Микола Хомичевський) провів дитинство в Кунині, про що свідчать записи у клірових книгах, заповнених рукою самого Василя Хомичевського.
Служив тут і відомий далеко за межами області священик Яків Федотов, родина якого присвятила себе боротьбі за незалежність України. Тож тут є як їхні портрети, документи, листи тощо.
На початку січня 2020 року було оновлено експозицію музею. Зокрема, розширено хронологічні межі виставки, додано артефакти, які висвітлюють історію с. Кунин доби палеоліту, неоліту, Київської Русі, часів козаччини, УПА, а також введено речі з давнього побуту кунинців - веретено, човник, нитки, рублі, гребінь, посуд, ткане полотно, вишиті сорочки тощо. Зібрані і представлені експонати продовжують наукову концепцію, яку розробила Марія Корнійчук.
Оновлення експозиції відбулося за активної участі співробітниці Музею книги і друкарства України Галини Карпінчук, доцента Рівненського державного гуманітарного університету Тетяни Павлюк, бібліотекаря Публічно-шкільної бібліотеки с. Кунин, екскурсовода музею Світлани Більчук. Заступник директора Музею книги і друкарства України з наукової роботи Людмила Хауха допомогла атрибутувати стародруки з колекції музею. Завідувач відділу давньої історії та археології Рівненського краєзнавчого музею Олексій Войтюк атрибутував колекцію предметів доби Київської Русі та козаччини. Жителі громади села допомогли виготовити вітрини, стенди та закріпити на них експонати.
Ласкаво просимо на екскурсії! Музей працює щонеділі. Для попереднього запису звертайтеся до Світлани Більчук (тел. 0989240240).